Maarja-Liis

Maarja-Liis

Jõudsin joogamaailma juba 10 aastat tagasi, kui minu esimene õpetaja Jocke Salokorpi mulle Ashtanga joogat tutvustas. Sellest ajast peale on jooga minu elus truu kaaslane olnud enamasti regulaarse praktika näol. Aga on ka perioode, mil kuidagi matti lahti rullida ei taha või ei suuda, see on ju inimlik. Neil hetkedel näitab matil õpitu, kogetu ja praktiseeritu igapäevaelus suunda, tuletab meelde austust iseenda keha ja vaimu vastu ning loob teadlikkuse, kuidas iseenda vastu hea, õrn ja hoidev olla.

Vinyasa jooga 250h õpetaja tunnistuse sain Costa Ricalt Caribe Yoga Academyst, kus niiskes palavuses 30 päeva järjest igal hommikul kell 6 matile sai astutud. See koolitus avas aga ka ukse joogafilosoofiasse, mütoloogiasse, ajalukku, mantramaailma ja individuaalsesse anatoomiasse.

Ehk täna on vinyasa tund, mida ma juhendan alati üles ehitatud pehmelt, voolavalt ja iga inimese individuaalsust silmas pidades. Tunnil on mõte, on teadlikkus ent ka meeldetuletus, et see kõik ei pea olema äärmiselt tõsine. Astume matile, et oleks hea. Et oleks mõnus. Et oleks areng. Et oleks kohalolu. Hingamine on seotud liikumisega. Saab pingutada, saab venitada, saab hingata. Vahel saab äkki isegi mind mantraid laulmas kuulda. J

Just praegu on sinu elu kõige õnnelikum hetk. Kõik muu on vaid minevikumeenutus või tulevikuunistus. Elu muutub koguaeg. Aktsepteerides seda, hakkame nägema, kui palju meil on veel kogeda ja näha. Elame just siin ja praegu ning naudime iga hetke. Kohtumiseni matil!